Soul Eater

29. března 2009 v 11:15 | Kumiko-chan

-OBRÁZKY- || -VIDEA- || -POSTAVY-
Pokud znáte Konoha.cz, tot anime vám nejspíš nebude přímo neznámé. Skupina Akatsuki from Konoha před pár měsíci začala překládat anime Soul Eater. I když se tato skupina rozpadla dnes funguje Tenshin Gaman, která stále aktivně překládá nové díly. Za těch pár týdnů se Soul Eater stal téměř fenoménem, jelikož anime podobného typu je zcela výjmečné. Proto mi dovolte, abych vám Soul Eatera představila.
Na neurčeném místě uprostřed pouště stojí město Death City. Uprostřed se tyčí nádherně symetrická budova Shibusen, škola pro uživatele a zbraně, kterou založil vládce Death City Shinigami-sama. V prvních třech dílech se postupně setkáváme s našimi hlavními aktéry. V prvním díle se nám představí nejhlavnější dvojice uživatele a zbraně- Soul Eater a Maka Albarn. Maka (na obrázku nahoře vlevo) je uživatel, čili ten, kdo bojuje se zbraní. Soul (na obrázku vpravo) je zbraň, což znamená, že se dokáže proměnit ve zbraň, v jeho případě v kosu. Tito dva tvoří naprosto dokonalý pár, což je pro dvojici uživatel-zbraň samozdřejmostí. Dále tu máme Black Star a Tsubaki. Black Star (vpravo vedle Soula) je poněkud hodně sebevědomí, sebestředný a velmi cílevědomí uživatel. Zatímco Tsubaki (vedle Black Stara vpravo) je tichá, možná se zdá lehce utlačovaná, ale to není pravda. Jako zbraň je velice dobrá, může se přeměnit do velkého množství zbraní. I když se to nezdá, i tito dva jsou velmi dobrými přáteli i úžasně sehraný pár, ovšem v boji jim to lehce selhává. A nakonec tu máme Death the Kida a sestry Liz a Patty Thompsonovi. Death the Kid (třetí zleva vedle Tsubaki) je symetrií posedlý syn Shinigamiho-sama. Liz a Patty (druhé zleva, vedle Maky a Kida)jsou dvojice pistolí, i když jsou sestry tak jsou velice rozdílné. Liz, starší, je podstatně chytřejší a svoji mladší sestru ochraňuje, ovšem má velký strach z duchů a podobně. Patty je velmi dětinská, často až tupá. Dá se říct, že mezi touto trojicí je harmonie snad nejlepší, jelikož Kid sestry obdivuje za jejich symetrii (ale pouze ve formě zbraní, normálně je Patty menší a jak Kid říká ve svých záchvatech, mají jinou velikost prsou). Ovšem, nemáme tu jenom těhto sedm postav. Velice dechvyrážející postavou je Shinigami-sama, všemi uznávaný vládce. Více než jeho autorita vás ovšem pokoří jeho komičnost. Dále tu máme Death Scythe (Kosu smrti), alias Spirita Albarna, otce Maky, jenž trpí (samozdřejmě je to v anime velmi komická scéna) nezájmem své dcery. Dr. Stein, nejlepší uživatel Shibusenu, učitel ve škole a všeobecně velmi důležitá postava, jejíž nejoblíbenější hláškou je ,,Chci tě pitvat.'' (ale stejně se mi krutě líbí :D). Samozdřejmě, nebyl by to správný příběh, kdyby nechyběli záporáci. Hlavním záporákem je zcela určitě čarodějnice Medusa doprovázena značně svojí zbraní Ragonarokem šikanovanou Chronou.
Recenze: Zdá se vám to jako obyčejný příběh? NE!!! V každém díle najdete spousty scén, které vás rozesmějí až do brečení. Tohle anime určitě STOJÍ za to. Doporučuji všem!!! Už jen pro kluky je postava Blair dost velkým lákadlem :D
Ke stažení
Nechce se mi to sem dávat online... Sama jsem si to stahovala a musím říct, že je to lepší. Stahování zabera tak pět minut a máte to mnohem pohodlnější. Dyštak online je to po zaregistrování na souleater.cz.

ONLINE


Soul a Maka
Spirit má záchvat nad odcizením jeho dcery Maky
Shinigami-sama právě na Spiritovi provedl Přímí zásah do kokosu (či jak se to jmenuje :D)
Soul a Maka: Souznění duší- Hon na čarodějnice
Black Star spoutal Tsubaki Sida-sensei a Soula s Makou
Soul, Maka, Black Star, Tsubaki, Dr. Stein, Kid, Liz a Patty před Shibusenem
Black Star se pokouší bojovat se Soule (ne bojovat proti sobě, ale spolu)
Soul a Maka proti Chroně a Ragonarokovi
Dr. Stein a Spirit (ta tyčka co drží Stein :D) proti Chroně a Ragonarokovi
Medusa

Black Star, Soul, Tsubaki a Maka v nemocnici
Zdroj obrázků: souleater.cz 


Komentáře

1 Hikari-san Hikari-san | Web | 29. března 2009 v 12:44 | Reagovat

Ještě mi tu chybí obrázek Death Kida ,jak si sedí na světýlku v koutě a říká jaká je nesymetrická zrůda (bo co je xD) xDDD ,škoda že se blíží ke konci :((..

2 Kumiko-chan Kumiko-chan | 29. března 2009 v 17:13 | Reagovat

Hikari-san: tojo, je to velká škoda. ale alespoň nebude mít Soul čas to dát dohromady s Makou :D toho Kida ti sem šoupnu až budu mít čas :D

3 Eru Eru | 28. září 2012 v 12:11 | Reagovat

Tato ubohost s infantilním humorem spočívajícím v uřvaných gestech a ksichtech mně tedy určitě nerozesmála. Zkrátka obyčejná natahovaná kaše, kterou vy děti tak urputně krásně hodnotíte a přitom i ten Pokémon je lepší než tadytento odpad.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama