Uchiha Sasuke

11. dubna 2009 v 12:35 | Kumiko-chan |  Naruto

Uchiha Sasuke

→Uchiha Sasuke, dlouhou dobu jediný známý, živý člen klanu Uchiha
Vesnice: Konohagakure no Sato
Hodnost: Genin/Hledaný ninja
Tým: Uzumaki Naruto, Haruno Sakura pod vedením Hatake Kakashiho/ tým Taka (Hebi)
Základní informace: krevní skupina AB, narozeniny 23. července, 150,8 cm a 42,2 kg (pozor, tyhle údaje jsou souhlasné pro začátek anime, takže 150 cm v Shippuudenu fakt nemá :D)


Sasukeho dětství bylo tařka snové. Byl synem Uchihi Fugaku, velitele klanu. Ovšem velmi ho bolelo, že upředňostňoval jeho strašího bratra Itachiho a on jako by pro něj neexistoval. Ale i přesto svého bratra velice miloval. Byl pro něj vzor a pevná jistota. Ale krátce po nástupu na Akademii se jeho život navždy změnil. Když se jednou vracel z tréninku s shurikeny, našel celé sídlo svého klanu vyvražděné. Vyvraždil je Itachi. Ještě předtím, než utekl z vesnice Sasukemu řekl slavnou větu- ,,Pošetilý maličký bratře, jestli si přeješ mě zabít, tak mě nenáviď, zhnus si mě a přežij nehezkým způsobem. Pak běž, běž a přilni k životu. A pak, jednou, až budeš mít oči jako mám já, tak teprve přijď.''
Sasuke se jeho slov držel. Na Akademii byl nejlepší žák. Dívky po něm šílely, ale on si nechal image chladného a samotářského idola. Zlom nastal ve chvíli, kdy se stal Geninem. Byl přiřazen do týmu s Uzumaki Narutem a Haruno Sakurou. Naruta už dřív díky jeho uřvanosti neměl rád a Sakuru, jeho věrnou a oddanou faninku, zase nesnášel kvůli její vlezlosti. Takřka hned na začátku se z Narutova popudu stali rivalové. Pod dohledem senseie Hatake Kakashiho překonávali jeden druhého, aby dokázali, že není lepší ten druhý, ale právě on. Při misi ve Vlnkové zemi Sasuke poprvé odhalil Sharingan, kekkei genkai klanu Uchiha. Ovšem ještě větší zlom v jeho životě je Chuuninská zkouška. Potkává tam Orochimara, který mu dává Prokletou pečeť. V té době už se plně rýsuje přátelství Naruta a Sasukeho, rivalství stále přetrvává, ale v bojích neváhají chránit jeden druhého. Před třetím kolem Chuuninské zkoušky Sasukeho učí Hatake Kakashi, který má též Sharingan, ovšem není z klanu Uchiha. Naučí ho Chidori, jeho vlastní jutsu. V boji s Gaarou se ukáže jak moc zesílil. Porazil by ho, kdyby nezačal plán Písečné a Zvučné a zničení Listové. V boji s Gaarou alias Shukaku se ze začátku snaží bojovat, ale je příliš vyčerpaný a jeho místo nahradí Sasuke. Poté si Sasuke uvědomuje, že ho Naruto překonal. Jak by mohl zabít Itachiho, když i Naruto je silnější? Krátce se setkává s Itachim a prokáže se, že jejich síly jsou nesrovnatelné. To byla poslední kapka, Sasuke se rozhodl jít k Orochimarovi pro sílu. Věděl, že Orochimaru chce jenom jeho tělo, ale přesto tam šel. Naruto se ho snažil zastavit, proběhla famózní bitva v Údolí konce, kde oba předvedli nejvíc co uměli, ale Sasuke odešel.
Se Sasukem se znovu setkáváme po dvou letech kdy se Naruto vrátil z tréninku. Se Sakurou, Saiem a kapitánem Yamatem ho potkají v Orochimarově úkrytu, kam se ho vydali hledat. Naruto se ani za nic nechce vzdát slibu, který dal Sakuře a sobě, že ho přivede. Toto setkání bylo krátké a i když nepřišlo na boj, Naruto si uvědomil, že Sasuke je mnohem silnější. Po nějaké době se děj na dlouhou dobu znovu vrací k Sasukemu. Orochimaru, ze kterého se stala stará troska, pro něj nemá žádnou cenu a proto ho zabije. Sestaví tým Hebi (Had) za jedním účelem- zabít Itachiho. Nakonec se k Itachimu doopravdy dostane a nastává jedna z nejúžasnějších bitev. Itachi používá nejsilnější jutsu klanu Uchiha a Sasuke se jentaktak ubrání. Nakonec Itachiho zabije a ještě předtím než zemře daruje mu část svých jutsu. Sasuke v tom okamžiku získává Mangekyou Sharingan (vyšší stupeň Sharinganu). Hned poté co dobojuje si ho odvede člen Akatsuki Tobi. Ukáže se, že Tobi je vlastně legendární vůdce Uchihů Uchiha Madara, který údajně zemřel před sto lety v Údolí konce v bitvě s Shodaime Hokage. Ovšem to není jediný šok pro Sasukeho. Madara mu osvětlí co se doopravdy stalo. Itachi byl dvojí agent, Listové a Uchihů. Uchihové plánovali svrhnout Hokage a Itachi o tom řekl Listové. Sám Sandaime s tím nesouhlasil, ale bylo rozhodnuto, že Itachi klan vyvraždí. Ale měl volby. Itachi se pro svoji lásku k vesnici rozhodl klan vyvraždit pod podmínkou, že přežije jeho mladší bratr. Vyhledal Madaru, aby mu s vyvražděním pomohl a ten souhlasil. Poté co Sasuke tuto pravdu zjistí, slibuje, že zničí Listovou. Tým Hebi přejmenuje na Taka (Jestřáb) a všichni se přidávají k Akatsuki. Posledním jejich výstupem v manze bylo chytání Sedmiocasého démona.


Charakter: Na první pohled je Sasuke chladný a arogantní. Ovšem když ho poznáte zjitíte, že nade vše miluje svoji rodinu a hodná ji za každou cenu pomstít. Má svůj cíl, kterého se nevzdává a dokáže ho upřednostnit před všechno. Bohužel, pro tento cíl musel ztratit přálete. V hlouby duše ví, že Naruto je jeho nejlepší přítel a chce s ním být, ale tyto pocity zatlačuje.
Zajímavost: Sasuke je levák, dělá Chidori v levé ruce, ovšem pouzdro na zbraně má na pravé noze a při Chuuninské zkoušce psal pravou rukou.
Techniky: Amaterasu (Bohyně slunce)
Ayatsuito no Jutsu (Technika navíjeného drátu)
Boj s Kusanagi
Habataku Chidori (Třepotání tisíce ptáků)
Hayabusa Otoshi (Sokolí pád)
Chidori (Tisíc ptáků)
Chidori Eisou (Ostré kopí tisíce ptáků)
Chidori Nagashi (Současnost tisíce ptáků)
Chidori Senbon (Jehly tisíce ptáků)
Jagei Jubaku (Zastavení hady)
Kage Shuriken no Jutsu (Technika stínového shurikenu)
Katon: Goukakyuu no Jutsu (Oheň: Technika velké ohnivé koule)
Katon: Gouryuuka no Jutsu (Oheň: Technika velkého dračího ohně)
Katon: Housenka no Jutsu (Oheň: Technika bájného ohnivého fénixe)
Katon: Ryuuka no Jutsu (Oheň: Technika dračího ohně)
Kirin (Kirin)
Konoha Kage Buyou (Stínový Listový tanec)
Kuchiyose: Raikou Kenka (Přivolání: Vytvoření lehkého meče)
Kuchiyose: Shuriken (Přivolání: Shuriken)
Kuchiyose no Jutsu (Přivolání/Manda)
Kusanagi no Tsurugi: Chidorigatana (Meč Kusanagi: Katana tisíce ptáků)
Magen: Kasegui no Jutsu (Démonická iluze: Spoutání kůly)
Magen: Kyouten Chiten (Démonická iluze: Prohození nebe a země)
Mangekyou Sharingan (Kaleidoskopické kopírovací oko)
Nawanuke no Jutsu (Dovednost útěku)
Senei Jashu (Skryté stínové hadí ruce)
Sharingan (Kopírovací oko)
Sharingan Soufuusha no Jutsu (Sharingan větrný mlýn)
Shishi Rendan (Lví kombo)
Shunshin no Jutsu (Technika kmitajícího těla)
Soushuriken no Jutsu (Technika manipulace shurikenem)
Ten no Juin (Prokletá pečeť nebe)
 


Komentáře

1 Ny-appy Ny-appy | Web | 11. dubna 2009 v 13:25 | Reagovat

To ej dost, žes to sme taky už dala :D:D Sem na to dobu koukal v rozepsanejch :D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama