Bleach

6. září 2009 v 16:48 | Kumiko-chan
bleachspcom021_wall_800x600.jpg (500×375)

Dovolte mi, abych vám představila jedinečné a úžasné anime jménem Bleach. Toto anime se dá spolu s Narutem považovat za jedno z dvojice nejznámějších a nejoblíbenějších. Každý z fandů anime o něm musel při nejmenším slyšet.
Kurosaki Ichigo, je zrzavý středoškolák. Celkem obyčejný s vyjímkou jeho bláznivé rodiny (zvláště otce) a toho, že vidí duchy. Celý život se mu převrátí ve chvíli, kdy ho před příšerou zvanou Hollow zachrání Shinigami jménem Kuchiki Rukia. Shinigami (v překladu Anděl Smrti) chrání Skutečný Svět před Hollow, což jsou takové (ehm, vznik Hollow je má slabá stránka :D) příšery, co požírají (či co dělají :D) lidi s velkou duševní energii (reiatsu). A protože Ichigo a jeho rodina mají reiatsu doopravdy velké, jsou ve velkém nebezpečí. Při boji s Hollow je Rukia oslabena, a proto je nucena své síly Shinigami dočasně předat Ichigovi. A tak se Ichigo stává Zástupcem Shinigami. Ichigo se pomocí Rukiiných rad (která zůstává ve skutečném světě, aby načerpala síly) učí zabíjet Hollow. Vše se zdá v pohodě, Ichigo si žije celkem ,,poklidný'' život Zástupce Shinigamiho. To se ale změní ve chvíli, kdy si kapitán a podkapitán 6. divize Kuchiki Byakuya (Rukiin bratr) a Abarai Renji příjdou pro Rukiu, aby ji odvedli do Soul Society (místo, kde Shinigami žijí). Předání sil Shinigami je totiž přísně zakázáno a Rukiu čeká trest smrti. S tím se ovšem Ichigo nechce smířit, a proto se s pomocí Urahary stává znovu Shinigamim a se svými přáteli Ishidou Uryuu, Inoue Orihime a Sadem vydávají do Soul Society, aby zachránili Rukiu. Tady nám ovšem začíná pravý příběh. Seznámíme se s další spoustou zajímavých a důležitých postav z Gotei 13, třináct divizí, která každá má svého kapitána a podkapitána. Co postava, to jiný charakter, vzhled a příběh.
Co vás zaujme na Bleachi? Za prvé, vtip. Ano, v každém díle vás čeká smršť vtipných scén, které doopravdy stojí za to. Od Rukiiných obrázků po komickou naštvanost Toushira.
Vtip perfektně doplňují boje. Těch tam doopravdy není nedostatek a jsou velice vymakané. Přeci jen Bleach je žánr shounen, ke kterému boje neodmyslitelně patří.
Další z dobrých věcí je stejně jako v Narutovi spousta postav. Není možné, aby jste si nevybrali svoji oblíbenou. Zvrhlý Kon či chladný Byakuya? Ano, v tomhle směru je Bleach doopravdy nadprůměrný.
Velkým plusem jsou nádherné openingy. Neznám je ještě ani zdaleka všechny, ale mohu s čistým svědomím říci, že jsou neobvykle skvělé.
Určitě bych nevypsala všechny klady Bleache... Bleach je totiž tak svělý, že to ani nejde vypsat! :D
Dříve jste měli Bleach online na každém rohu, bohužel teď tomu tak není. Já si stahuju anglický raw a do toho titulky z otakuland.cz. Zde můžete stáhnout již jmenovaný raw, bohužel jsou tam díly jenom do 146, až se k tomuto dílu dohrabu a budu si muset najít další stránku na stahování, dám ji i sem ;)

 


Komentáře

1 Andy Andy | 9. dubna 2012 v 18:52 | Reagovat

zkuz ulož to.cz maš tam díly až do (350) a asi do 170 jsou česky :D zbytek je s titulkami :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama