Srpen 2010

Strach? Všechno dělá mozek..

17. srpna 2010 v 20:03 | Seylash |  Téma týdne
Z čeho máte strach? Hmyz, výšky, stísněný prostor, moc lidí, smrt, hadi, pavouci....
Vyjmenovat se toho dá spousty, každý má z něčeho strach. Ale co to vůbec je, strach. Může to být jen milimetr ve vaší hlavě, ve vašem mozku a přesto se z toho můžete zbláznit.
Mám panickou hrůzu z pavouků, ano přiznám se, jsem kluk a nemůžu je vystát, už od mala se jich bojím, toho jak vypadaj, toho že by mě kousli, toho co by mi mohli udělat. Radši o tom ani nepřemýšlím..Ale tato věc se dá i překonat, je pravda, že strach se dá překonat, ale i tak se může hned nalézt něco dalšího, z čeho dostanete strach.
Přiznejme si, že strach patří k životu a bez něj, co by bylo? Nemít z ničeho strach a být takový ,,Nebojsa", nebo si můžete hrát na hrdinu a dělat že z ničeho strach nemáte, ale proč, vždyť na tom není nic špatnýho, ikdyby ste měli strach z klaunů třeba (Heh, taky je nijak nemusím..).. Někoho to dokáže dohnat k slzám a křiku, někdo se zas udrží a snaží se zvládnout situaci, někomu zase zamrzne tělo a nemůže se ani hnout..
Na tohle téme se diskutovat hodiny, každý na to má jiný názor.
Můj názor je takový: Bez strachu bych nechtěl žít, dá se snížit, pokud si v některých přiznáte že některé věci přijít musí a ten strach tam je jen kvůli tomu, že o něco například přijdete, to je život ale. Snažit se potlačit strach je k ničemu, pak přijde něco mnohem větší a když to z Vás všechno najednou se vypustí, nemuselo by to dělat dobrotu, jak Vám, tak lidem ve vašem okolí. :)

How I met your mother | HIMYM

3. srpna 2010 v 23:33 | Seylash |  Serialy
HIMYM
Jak jsem poznal Vaší matku | How I met your mother | HIMYM
Stručný popis děje z CSFD.cz:
How I Met Your Mother je americký komediální televizní seriál (sitcom) televize CBS. Premiéra prvního dílu byla 19. září 2005. Děj vytváří pět hlavních postav ve věku okolo třiceti let. Děj začíná, když se v tu dobu pouze student práv, později i právní zástupce ve velké firmě, Marshall Eriksen zasnoubí se svojí dlouholetou přítelkyní vychovatelkou v mateřské školce Lily a jeho spolubydlící a nejlepší přítel Ted se rozhodne, že je čas najít si přítelkyni na celý život. Nejprve má zájem o televizní reportérku Robin, později i o další ženy. Jako protipól romantiky funguje promiskuitní Barney, směsice sexuálního dravce, loudila a bohatého playboye. Seriál získal mnoho cen nebo byl často nominován, respektive jeho protagonisti např. v roce 2007 a 2008 vyhrál seriál cenu Emmy a Neil Patrick Harris je nominován Zlatým Glóbem pro rok 2009 za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. 

Online


Anime - svět, kde je vše možné

3. srpna 2010 v 20:15 | Seylash |  Téma týdne
Anime. Téma týdne pro tento blog přímo stvořené.
Co to je Anime, odkud je, kdo ho dělá..? Ale notak, tohle se povídat nemusíme.
Většina to bere jako pohádky pro děti, někdo jako koníček a zábavu, je na Vás jak to vidíte vy.
Dle mého názoru, anime určitě není JENOM PRO DĚTI! Blbost, kýč, shit! Může Vám být 80 let a pokud se Vám to líbí...noaco! 
Záleží na Vás, co Vás zaujme, co Vás bude bavit. Vždyť jsou i taková anime, na které bych já osobně své děti koukat nenechal..
V Anime, můžete najít své ,,já", když to tak vezmeme, anime mají kolikrát úžasný díl. U takového seriálu či filmu můžete se ponořit do fantazie a jen snít, na tom není a nikdy nebude nic špatného. Všichni máme fantazii.
Zbožňuju několik seriálů a dokonce i filmů
Hned tady na blogu si můžete nějaké anime vybrat, osobně doporučuji, třeba Naruto, pokud Vás baví ninjové(Berte s velkou rezervou), různé akční scény nebo nějaké dojemné chvilky, ukterých někteří uroní i nějakou slz, pak je to ono. Blood+, máte-li rádi boje místama stříkání krve, ale i ty světlé chvilky..zkuste. Death note, něco pro fandy logiky..FullMetal Alchemist, alchymie, ovládnutí světa, spoustu rozumu a dalších lidských vlastností, další věc u které se můžete něco přiučit..;-) 
Je spousta druhů anime, záleží na Vás, jak se k tomuto postavíte, jestli budete dál Ti, co říkají že to je pro děti, nebo se do světa anime alespoň trochu ponoříte. :)