Téma týdne

Strach? Všechno dělá mozek..

17. srpna 2010 v 20:03 | Seylash
Z čeho máte strach? Hmyz, výšky, stísněný prostor, moc lidí, smrt, hadi, pavouci....
Vyjmenovat se toho dá spousty, každý má z něčeho strach. Ale co to vůbec je, strach. Může to být jen milimetr ve vaší hlavě, ve vašem mozku a přesto se z toho můžete zbláznit.
Mám panickou hrůzu z pavouků, ano přiznám se, jsem kluk a nemůžu je vystát, už od mala se jich bojím, toho jak vypadaj, toho že by mě kousli, toho co by mi mohli udělat. Radši o tom ani nepřemýšlím..Ale tato věc se dá i překonat, je pravda, že strach se dá překonat, ale i tak se může hned nalézt něco dalšího, z čeho dostanete strach.
Přiznejme si, že strach patří k životu a bez něj, co by bylo? Nemít z ničeho strach a být takový ,,Nebojsa", nebo si můžete hrát na hrdinu a dělat že z ničeho strach nemáte, ale proč, vždyť na tom není nic špatnýho, ikdyby ste měli strach z klaunů třeba (Heh, taky je nijak nemusím..).. Někoho to dokáže dohnat k slzám a křiku, někdo se zas udrží a snaží se zvládnout situaci, někomu zase zamrzne tělo a nemůže se ani hnout..
Na tohle téme se diskutovat hodiny, každý na to má jiný názor.
Můj názor je takový: Bez strachu bych nechtěl žít, dá se snížit, pokud si v některých přiznáte že některé věci přijít musí a ten strach tam je jen kvůli tomu, že o něco například přijdete, to je život ale. Snažit se potlačit strach je k ničemu, pak přijde něco mnohem větší a když to z Vás všechno najednou se vypustí, nemuselo by to dělat dobrotu, jak Vám, tak lidem ve vašem okolí. :)

Anime - svět, kde je vše možné

3. srpna 2010 v 20:15 | Seylash
Anime. Téma týdne pro tento blog přímo stvořené.
Co to je Anime, odkud je, kdo ho dělá..? Ale notak, tohle se povídat nemusíme.
Většina to bere jako pohádky pro děti, někdo jako koníček a zábavu, je na Vás jak to vidíte vy.
Dle mého názoru, anime určitě není JENOM PRO DĚTI! Blbost, kýč, shit! Může Vám být 80 let a pokud se Vám to líbí...noaco! 
Záleží na Vás, co Vás zaujme, co Vás bude bavit. Vždyť jsou i taková anime, na které bych já osobně své děti koukat nenechal..
V Anime, můžete najít své ,,já", když to tak vezmeme, anime mají kolikrát úžasný díl. U takového seriálu či filmu můžete se ponořit do fantazie a jen snít, na tom není a nikdy nebude nic špatného. Všichni máme fantazii.
Zbožňuju několik seriálů a dokonce i filmů
Hned tady na blogu si můžete nějaké anime vybrat, osobně doporučuji, třeba Naruto, pokud Vás baví ninjové(Berte s velkou rezervou), různé akční scény nebo nějaké dojemné chvilky, ukterých někteří uroní i nějakou slz, pak je to ono. Blood+, máte-li rádi boje místama stříkání krve, ale i ty světlé chvilky..zkuste. Death note, něco pro fandy logiky..FullMetal Alchemist, alchymie, ovládnutí světa, spoustu rozumu a dalších lidských vlastností, další věc u které se můžete něco přiučit..;-) 
Je spousta druhů anime, záleží na Vás, jak se k tomuto postavíte, jestli budete dál Ti, co říkají že to je pro děti, nebo se do světa anime alespoň trochu ponoříte. :)

Homosexualita, je to nemoc?

27. července 2010 v 22:57 | Seylash
Zhruba od 3. čtvrtiny 19. století do 3. čtvrtiny 20. století byla homosexualita uváděna v odborných monografiích a později v systematických klasifikacích jako jedna z duševních poruch. Počínaje rokem 1973 však nejvýznamnější americké a následně světové, evropské i asijské psychiatrické organizace na základě změny společenské situace a vědeckých výzkumů od tohoto pojetí postupně ustoupily.
Říká Wikipedie, dosti mrzuté, že takovou dobu to tam bylo.

,,Teploušííí.." .. ,,Buznoo!!" .. ,,Hey ty análníku.." a další výroky co se dají čekat..
Je něco na tom špatného? Je to nějak pohoršující? Je to nakažlivé? Je to nějak ,,vražedné"? NE!
Dyť je to normální věc, láska mezi mužem a mužem, mezi dvěma ženami..Noaco?! To je snad pomalu stejné jak kdybyste zakazovali mít někoho rád někomu, at je to heterosexuálům nebo homosexuálům.
Zkrátka a dobře,dle mého názoru homosexualita není nic špatného, spíše normální věc, nezáleží na tom zda jeste kluk nebo holka, aby ste museli milovat opačné pohlaví, líbí-li se vám stejné? Noa? Tak ať..
Jde jen o zvyk, v dřívějších dobách se to na veřejnosti neukazovalo, každý se schovával (a děláj to někteří i doteď) a každý je zvyklí na to, že se po veřejnosti vodí za ruku jen kluk s holkou.
Je škoda že tolerance k tomuto je tak nízká a někteří dokonce na homosexuali i útočí.

Závěrem jednoduše řečeno, podle mě na lidech, kterým se líbí stejné pohlaví není absolutně nic špatného, vždyť, hlavu mají stále stejnou a vše ostatní taky..Znáte-li někoho od narození a on vám někdy v 17 letech řekne, že se mu líbí kluci, tak co uděláte, budete možná překvapeni, ale snad na něj nezměníte názor, jen kvůli tomuhle, vždyť ten člověk je STÁLE STEJNÝ.
 
 

Reklama